Soğuk Pres Çörek Otu Yağı

sogukpresyag

New member
Üye
27 Ara 2019
2
Nigella sativa , Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Batı Asya'da yetişen mor veya beyaz renkte çiçekli küçük bir çiçekli çalıdır.

Çiçeğinde bulunan küçük siyah tohumlara sahiptir, bu tohumlardan yağ elde edilmektedir. Bu siyah tohumlar binlerce yıldır ilaçlarda kullanılmaktadır.

Arkeologlar, Kral Tut'un türbesinde siyah tohumlar buldular, iyileşme ve koruma için tarihte önemlerini vurguladılar. Ayrıca yemeklerde, ekmeklere, körilere ve turşulara lezzet katmak için kullanılırlar. Yenildiğinde, tohumlar genellikle kimyon veya kekik ile karşılaştırıldığında acı bir tada sahiptir.

Siyah tohum yağı için bazı ek isimler şunlardır:

kara kimyon
çörek otu
siyah soğan tohumu
Kalonji
Siyah tohum yağının antioksidan özelliklere sahip olduğu gösterilmiştir . Bunlar vücutta ve ciltte iltihabı hafifletmeye yardımcı olabilir. Otlar ve takviyeler FDA tarafından izlenmez. Saygın markaları araştırın ve kullanın.

Çörek otu yağının faydaları

Çörek otu yağı, yüksek tansiyon ve astım dahil olmak üzere en yaygın sağlık durumlarının bazılarının tedavisinde umut vaat etmiştir. Ayrıca Candida albicans'a karşı güçlü antifungal aktivite gösterir - vücutta aşırı büyüyebilen ve kandidiyaza yol açabilen maya . Diğer kara tohum yağı sağlık yararlarına örnekler:

Azaltılması , yüksek kan basıncı : iki ay çörek otu özü alınması kan basıncı, hafif yüksek bir kişilerde yüksek kan basıncını düşürmek için gösterilmiştir.
Yüksek kolesterolü düşürmek : Siyah tohum yağı almanın yüksek kolesterolü düşürdüğü gösterilmiştir. Daha sağlıklı kolesterol seviyelerini korumanıza yardımcı olabilecek sağlıklı yağ asitleri yüksektir. Bu yağ asitlerinin örnekleri arasında linoleik asitler ve oleik asit bulunur. Yağların seviyeleri, siyah tohumların nerede yetiştirildiğine bağlı olarak değişebilir. İnsanlar ezilmiş tohumları tüketirken de sonuçlar görebilir.
Romatoid artrit semptomlarını iyileştirme : çörek otu yağı almak inflamatuar romatoid artrit semptomlarını azaltmaya yardımcı olabilir.
Astım semptomlarının azalması : Siyah tohum yağının anti-inflamatuar etkileri astım semptomlarını iyileştirmeye kadar uzayabilir. Hava yollarındaki inflamasyonu azaltmadaki etkisi de bronşit semptomlarına yardımcı olabilir.
Mide rahatsızlığını azaltmak: Siyah tohum yemek veya siyah tohum yağı almak mide ağrısını ve kramplarını hafifletmekle ilişkilidir. Yağ, gaz, mide şişkinliği ve ülser insidansını azaltmaya yardımcı olabilir.
çörek otu yağının antikanser özelliklerine sahip olduğu düşünülmektedir. Topikal olarak uygulandığında cilt kanserlerine karşı savaşmaya yardımcı olabilir.
1

Timokinon ve diğer tohum iksirleri olarak bilinen siyah tohum yağı bölümleri, laboratuar farelerinde tümör büyümesini azaltabilmiştir. Yağ ayrıca kanser hücrelerini öldürmek için kullanılan radyasyonun dokuya zararlı etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir. Ancak bu sonuçlar insanlarda incelenmemiştir. Çörek otu yağı geleneksel kanser tedavilerinin yerine kullanılmamalıdır.

Detaylı bilgi ve sipariş için https://www.tazemiz.com/
 
Üst