Saç Ekimi

Saç Ekimini Faydalı Buluyormusunuz?


  • Kullanılan toplam oy
    2

mstfgunel

New member
Üye
13 Mar 2020
1
Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi
, günümüzde kelliğin tek ve kesin çözümüdür. Saç ekiminde mantık basittir. Sağlıklı saç köklerini al ve kellik olan bölgeye ekle. Aslında doğada bunu yıllardır sebze meyve yetiştirilmesinde kullanıyoruz. Meyve sebze fideleri belirli ve hayatta kalabilecek bir seviyeye geldikten sonra istenilen yere nakil edilerek yaşaması ve meyve sebze vermesi sağlanır.
Saç ekimi de tıpkı buna benze ve asıl adı saç ekimi değil saç naklidir. Ama halk arasında kullanımı saç ekimidir.
Saç ekimleri yaklaşık olarak 20 yıldır aktif olarak ülkemizde yapılmakta ve daha çok yurt dışından yoğun talep görmektedir. Türkiye'de Saç Ekimi yapılma oranı dünyanın tüm ülkelerine oranla çok daha yüksektir.
Türkiye'de saç ekiminin çok yapılmasının en büyük sebeblerinden bir kaçı şöyledir;
1- Saç ekimlerinin yurt dışındaki ülkelere göre çok uygun fiyatlarla yapılması,
2- Ekilecek grefte göre fiyatlandırma yapılmaması,
3- Turizm amaçlı da ülkemizin tercih ediliyor olması,
4- Her şey dahil hizmet sunulması,
5- Çok fazla saç ekim yapıldığı için tecrübe olarak üst seviyede olmamız,
Bu ve bunlar gibi sebeblerden dolayı Türkiye'de Saç Ekimi çok fazla tercih edilmektedir. Üstelik bazı saç ekim tekniklerinde tekniği ve kullanılan ürünlerin üretimi bile Türkiye'de yapıldığı için güven veren ülke konumundayız.

Saç Ekim Teknikleri, saç ekimleri genel olarak 3 ana teknikle yapılır ve bu ana saç ekim teknikleri şöyledir;
Klasik Saç Ekimi; Klasik saç ekimi en çok tercih edilen ve tüm saç ekim merkezilerinin kullandığı ana saç ekim tekniğidir. Bu teknikte kökler Fue yöntemi ile ekilecek saç kökleri donör bölgeden alınır, soğutma işlemine tabi tutularak bekletilmeye alınır. Bu sırada slit adı verilen kesici aletlerle ekilecek köklerin yerleştirileceği kanallar açılır. Kanal açma işlemi sonrası saç kökleri bu alanlara yerleştirilir. Bu yönteme Klasik Saç Ekim denir.
Safir Saç Ekimi; Safir saç ekiminde yukarıda saydığımız klasik saç ekimindeki tüm basamaklar aynı olarak işler ama tek fark kanal açma işlemleri slit ile değil özel olarak safir elementinden üretilmiş ve kişiye özel kullanılan safir uçlar ile kanallar açılır. Kanal açma işlemi saç ekiminin en önemli kısmıdır ve safir saç ekimlerinde açılan kanallar hem hızlı iyileşmekte hem enfeksiyon olma oranı azalmakta hemde saç ekim sonuçlarını pozitif olarak artırmaktadır. Safir Saç Ekimi önemli ve özel bir saç ekim tekniğidir. Üstelik açılan kanallar slit yönteminde olduğu gibi düz değil peruktan şeklindendir buda saç kökü yapısına daha uygundur.
Dhi Saç Ekimi; Dhi saç ekimi saç ekimlerinde diğer iki yönteminde olduğu gibi aynı işlemlerden ve basamaklarından oluşmakta fakat hem slit hemde safir yöntemlerinde olduğu gibi bir kanal açma işlemi olmadan direkt olarak saç ekimine olanak sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntemde kanal açılmadan özel bir kalem şeklinde içine saç kökünün girebileceği şeklindeki aletler ile saç ekimi yapılır. Dhi Saç Ekiminin avantajlarından en büyük olanı saç sıklaştırmasını kolaylıkla ve var olan saçlara zarar vermeden yapılabiliyor olmasıdır. Sırf sç sıklaştırma isteyenlere özellikle Dhi Saç Ekimi yapılması durumunda var olan saçlar zarar görmek ve traşsız saç ekimide yapılabilmektedir.

Kısaca Saç Ekimi kelliğe gerçek çözüm olan tek ve en etkili yöntemdir. Kesinlikle kellik yaşayanların ne mavi serum nede başka bir şeyle uğraşmasına gerek yoktur. Saç ekimi tek ve kesin olan çözümdür
 
Üst