Hindistan Cevizi Yağı

sogukpresyag

New member
Üye
27 Ara 2019
2
Hindistan cevizi yağı neredeyse% 100 yağdır, çoğu doymuş yağdır. Bununla birlikte, hindistancevizi yağındaki yağın yapısı, esas olarak uzun zincirli yağ asitlerinden oluşan birçok hayvansal üründen farklıdır.

Hindistan cevizi yağı MCT'lerde yüksektir. Bunlar vücudun depolanmış yağa dönüşmesi daha zordur ve uzun zincirli trigliseritlerden (LCT) daha kolay yanar. Hindistan cevizi yağı destekçileri, faydalarının çoğunu yüksek MCT içeriğine bağlar.

Cilt
Hindistan cevizi yağının birçok güneşten koruyucusunda bulunduğu doğru olsa da, tek başına hindistancevizi yağı 1 civarında bir SPF'ye sahiptir. NHS, güneşdeyken en azından SPF 15'li bir güneş koruyucu kullanmanızı tavsiye eder. Bu nedenle, sadece hindistan cevizi yağı, cildinizi güneş kanserinin önemli bir nedeni olan güneşin UV ışınlarından korumak için yeterli olmayacaktır.

Saç
Hindistan Cevizi yağının nemlendirdiğine, besin sağladığına, bakterileri öldürdüğüne ve kafa derisindeki kan dolaşımını iyileştirdiğine inanılmaktadır. Bazı web siteleri bile saç dökülmesini yavaşlatmanın bir yolu olarak tanıtır. Gerçekte, hindistancevizi yağı az miktarda besin içerir ve antibakteriyel özellikleri kanıtlanmamıştır. Saçınız üzerindeki herhangi bir etkisi tamamen kozmetiktir.
2

Sağlık
'Çekme', insanların ağızlarına zararlı bakteriler ve toksinler çıkardığına inandıkları için ağızlarına 30 dakika kadar sıvı yağ döküldüğü bir uygulamadır. Bunun işe yaradığına dair bir kanıt yok. Bununla birlikte, yağ yanlışlıkla akciğerlere solunduğunda ve hastalığa neden olduğunda, lipoid pnömoni vakaları olmuştur.

1 yemek kaşığı hindistancevizi yağı içerir :

121 kalori
0 g protein
11.5 g doymuş 13.5 g yağ
0 miligram (mg) kolesterol
Hindistan cevizi yağı E vitamini içerir , ancak lif içermez ve başka vitamin veya mineral içermez.

Detaylı bilgi ve sipariş için https://www.tazemiz.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Üst